Network Marketing, “Saadet Zinciri” değildir!

“Ağ Pazarlama” sistemini “Saadet Zinciri” ile karıştırmayın!

Network marketing (Multi Level Marketing) kelime anlamı ağ pazarlamadır.

Ağ pazarlama veya çok katlı pazarlama;

İngilizcesi: “Network Marketing” şirketlerin kendi imkânları yerine bireylere imkân sağlayarak ürünlerini pazarlama yöntemidir.

Ürün, direkt olarak alıcıya ulaşır. Ülke, bölge distribütörleri, dağıtıcılar, toptancılar araya girmediğinden sadece ürün satışına vesile olan kişi kâr sahibi olur. Ağ pazarlama, klasik geniş çaplı ticaretin aksine insanların kazanmak adına organize olmasını sağlamaktadır.

Ekonomistlere göre; ağ pazarlama sayesinde gelecek 50 yılda dünya üzerinde çok daha fazla gelir ve refah sahibi insan olacaktır. Klasik ticaretin aksine, ağ pazarlama ile kazanç her bireye emeği karşılığında eşit olarak dağıtılmaktadır. Ağ pazarlamanın birçok çeşidi bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları 5 seviye, bazıları 3 seviye bazıları da 10 seviye alt katmana kadar komisyon dağıtımı şeklinde değişir. Bazı ağ pazarlama sistemlerinde “binary”, yani sağ ve sol dengeli katlamalı kazanç sistemi ele alınmıştır.

Binlerce kişinin dolandırılmasına sebep olan saadet zincirlerinin sadece şekli network marketinge benzediği için NM Türkiye’de çok sayıda ön yargı oluşmasına sebep olmuştur.

Çoğu kişi ilk kez ağ pazarlama ile tanıştığında saadet zinciri ile karıştırmaktadır. Aslında bu şekilde düşünüldüğünde gerçek saadet zinciri mevcut ticaret sistemindedir, çünkü kazanan sadece ürün sahibi ve en büyük distrübütördür.

Network Marketing Pazarlama sistemini anlatan güzel bir cümle vardır. Network marketing biri işi yapmak için bir kişinin %100 çabası yerine, 100 kişinin %1 çabasıyla yapmak demektir.

Ağ pazarlama ile isterseniz yeni başlayın, isterseniz bir yıl önce başlayın, mutlaka seviye veya kazanç sınırı bulunmaktadır. Bu da firma kazanç planından herkesin eşit şekilde fayda sağlamasına olanak sağlamakla birlikte tüm gelirin ortak bir şekilde kullanıcılara ve tüketicilere dağıtılmasını sağlamaktadır.

Ersağ Üyelik Kaydını Yap!online uyelik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir