Network marketing pazarlama sistemi

Doğrudan Satış Network marketing nedir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan Network Marketing dilimize MLM “Çok Katlı Pazarlama” olarak çevrilmiştir. Bu sistemde bir kişinin çok fazla emek harcayarak tek başına yapacağı bir işi alt üyeleriyle birlikte her biri daha az emek harcayarak da yapabileceğini görmekteyiz.

Kişilerin bireysel çabalarıyla orantılı olarak başarılı olmalarını sağlayan bu sistemde çalışma saatlerini de herkes kendisi belirleyebilmektedir. Kişiye kendi bağımsız işini kurma ve geliştirme imkanı veren sistemde kazanç iki farklı faaliyetle kazanılmaktadır.

Birincisi, kişisel olarak yapılan satışlardan elde edilen kazanç; ikincisi ise kullanıcıların ekiplerine kayıt ettikleri kişilerin yaptıkları satışlardan elde edilen kazançtır.

Network Marketing firmaların müşterilerine daha kolay ulaşmak, kendilerine sadık müşteriler ve çalışanlar bularak satışlarını arttırmak amacıyla kullandıkları kazançlı bir dağıtım sistemidir. Tek başına mümkün olmayan iş hacmi network marketing sistemi sayesinde mümkün kılınmaktadır. Tavsiye sistemi olarak da adlandırabileceğimiz bu sistemin temeli adı üstünde tavsiyeye dayanmaktadır.

Günlük hayatımızda bile herhangi bir ürün için tanıdıklarımıza yaptığımız bir sürü tavsiyemiz vardır ve muhtemelen bu tavsiyeler kişiden kişiye aktarılarak ürünün kullanımını arttırmakta ve bir zincir oluşturmaktadır.  Aslında burada satışa yardımcı olmuş oluyoruz ama hiçbirimiz bunun üstünden para kazanmıyoruz. Bu sistemde böyle işlemektedir ama aradaki fark bu sayede para kazanabiliyor olmaktan geçmektedir.

Çalışmayı kolay kılmasının yanında, klasik tarz ticaret sisteminde ürünü müşteriye ulaştırmak için kullanılan aracılara harcanan masraflar bu sistemde yoktur ve bunların ürüne yansıyan kısmı da ortadan kalkmaktadır. Yani ürünler daha ucuza alınabilmektedir. Network marketing sisteminde sadece tek bir aracı vardır o da distribütörlerdir. Ve harcanan para, distribütörlere ödenen prim ve iskontolardan ibarettir.

Sistem ayrıca reklam gerekliliğini ve raftaki diğer ürünlerle rekabeti ortadan kaldırarak nihai tüketicilere ulaşma imkanı vermektedir. Klasik tarzda ticaret yapan bir firmaya belki de hiç ulaşamayacağı tüketici ağına ulaşma olanağı da sağlamaktadır.

Network marketing pazarlama sisteminin katılımcılarına sağladığı yararlara gelince; firmanın ekibinde yer alan bir kişi ihtiyacı olan ürünleri kendisi de tüketici fiyatı yerine indirimli olarak satın alabilmektedir. Ayrıca satış yaptıkça kazanmaya devam etmekte ve ekibinin satış yüzdelerine göre de prim almaktadır.

Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri Şirketi de daha temiz bir dünya için bu sistemi kullanarak üretimini ve dağıtımını kendi yaptığı doğal ürünleri müşterilerine ulaştırmaktadır. Kendi sitesinden Ücretsiz Üye olmak için tıklayınız

Ersağ Üyelik Kaydını Yap!online uyelik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir