Face to Face yüz yüze ürün tanıtımı nedir?

Network Marketingin üretici firmaya faydaları nelerdir?

Ağ pazarlama sistemini uygulayan bir firmanın dağıtım masrafları, Distribütörlerine ödediği iskonto ve indirim primlerden ibarettir.

Network Marketing “ağ pazarlama” yönteminin üretici firmalara sağladığı en büyük avantaj, çok düşük bir başlangıç yatırımıyla binlerce, hatta onbinlerce kişiden oluşan bir dağıtım ağına sahip olma ve yine çok düşük bir maliyetle ürünleri dağıtma olanağı vermesidir.

Bu dağıtım masrafları da, geleneksel dağıtım tarzını ( ülke bayisi, distribütör, üst toptancı, ara toptancı, perakendeci, reklam) kullanan bir firmanın üstlendiği dağıtım masraflarıyla kıyaslanamayacak kadar düşüktür. Bu nedenle de Network Marketing, üretici firmaya, geleneksel dağıtım tarzını kullanan firmalarla olan fiyat rekabetinde çok önemli bir avantaj sağlar.

Dağıtım yöntemi olarak Network Marketing’i seçen bir şirketin, geleneksel tarzda faaliyet gösteren bir firmanın hiçbir zaman ulaşamayacağı en uzak ilçe ve köylere kadar uzanma olanağı vardır.

Network Marketing sistemi size ne sağlar?
Ağ pazarlama tüketicilere neler sağlar?
Network Marketing, “Saadet Zinciri” değildir!

Geleneksel kanalların kullanıldığı yöntemde, ürünlerin gidebileceği yerler büyük ölçüde toptancılar tarafından ve onların kendi ticari beklentilerine uygun olarak belirlenirler. Oysa, herhangi bir yerde, bir Distribütörün yaşıyor olması dahi, o ürünün oraya erişebilmesi için yeterlidir.

Kullanılan bu yüz yüze tanıtım aynı zamanda gerçek hedef kitleye yönelik olduğu için de son derece etkin ve verimli bir tanıtımdır. Reklam olmaksızın bu stratejik seçim, ürünlerin fiyatlarının düşük seviyelerde tutulabilmesine olanak veren ve Network Marketing firmasına diğer firmalar karşısında avantaj sağlayan diğer bir unsurdur.

Network Marketing‘in firmaya sağladığı bir başka yarar da, bir cins “görünmezlik” altında faaliyet gösterilebilme olanağı sağlamasıdır. Ürünleri raflara çıkmadığı ve kitle tanıtım araçlarını kullanmadıkları için rakipleri, bu tür firmaları izlemekte güçlük çekerler.

Bu, özellikle de lansman döneminde olan bir firmaya önemli bir nefes alma fırsatı verir. Rakipleri, pazara yeni giren bu firmanın stratejilerini öğrenip tepki gösterinceye kadar firma, pazarda ayakları üzerinde durma aşamasına gelmiştir bile.

* Ama ilk önce firmanın farklı, kaliteli, istikrarlı, doğru-dürüst, kandırmadan, hep bana demeden bir ürün üretmesi ve pazarlamaya sunmasıdır!

Ersağ Üyelik Kaydını Yap!online uyelik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir