Aloe Vera bitkisi nedir?

Aloe Vera nedir, özellikleri nelerdir?

Aloe Vera bitki etli çok yıllık ve “Xeroids” olarak bilinen bitkilerin büyük bir ailenin parçası olan Liliaceae ailesine ait bir bitki türüdür. Aloe Vera, Asphodelacea

Aloe Vera nedir ne değildir? İşte detaylar..

Bilinen tıbbi Aloes, Aloe Barbadensis Miller Greatest tıbbi aktiviteye sahiptir ve Böylece tek “Gerçek Aloe” botanik adı Aloe Vera, Latince gerçek Vera anlam taşıyan Aloe veya “Aloe Vera” dir.

Polisakaritler, Aloe Vera önemli bir parçası olmasına rağmen, diğer anahtar bileşenleri şunlardır: amino asitler, enzimler, glikoproteinleri, vitaminler ve mineraller..

Afrika menşeli, Aloe Vera kısa saplı yapısı etlidir. “Aloe Vera” yaygın olarak kozmetikte kullanılmaktadır ve nemlendirici özelliği ile cilt iyileştirmek için yardım faydları vardır..

Aloe vera, Asphodelaceae familyasından tıbbi amaçlarla kullanılan bir sarısabır türü. Yaprak, iki bölümden, meydana gelmiştir. Müshil olarak kullanılan ve antrakinonlar adı verilen maddeleri içeren yeşil kabuk bölümü ve Aloe jeli olarak adlandırılan müsilaj bölümü.

Bilim adamları Aloe Vera içerisinde 200 aktif biyolojik bileşen tespit etmiştir. Aloe Vera Propolisli Diş Macunu

Jel kısmında,18 amino asid, 20 mineral, 12 vitamin ile çeşitli bilimsel araştımalarda immunostimülan olduğu gösterilmiş olan asemannan, glukomannan, mannoz-6 fosfat, aloerid gibi polisakkaridler; çeşitli enzimler, deneysel olarak antihistaminik olduğu gösterilmiş olan alprogen; yine çeşitli çalışmalarda kan kolesterol düzeylerine ve selim prostat hipertrofisine etkili olduğu bildirilen lupeol, beta-sitosterol ve kampesterol gibi steroller ile lignin, salisilat gibi maddeler bulunmaktadır.

Antrakinonları içeren kabuk bölümü suyunun uçurulması ile elde edilen ve laksatif olarak kullanılan kısma Aloe denir. Yaprağın iç kısmında bulunan ve parankim hücreler tarafından imal edilen müsilaj görünümlü renksiz kısma ise Aloe vera Jel adı verilir. Bu iki kısım devamlı şekilde kavram karışıklığına neden olduğu için, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) nün Seçilmiş Tıbbi Bitkiler monografında ayrı bölümler halinde incelenmiştir.

Aloe vera jelinin gerek yüzeysel kullanım, gerekse besin tamamlayıcısı olarak içecek şeklinde hazırlanması, özel yöntemler gerektirmektedir ve ürünler, günümüzün son derece gelişmiş analiz yöntemleri ile kontrol edilmektedir. Bundan amaç, jelde varolduğu bilinen maddelerin ürünün içinde de korunmuş olarak bulunmasıdır.

Ersağ Üyelik Kaydını Yap!online uyelik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir